Stavebné poradenstvo
Pomáhame a radíme.

dom s tehlovou fasádou v lete, vzadu dom s tehlovou fasádou večer, pohľad spredu pohľad na terasu so zeleňou, detail dom s tehlovou fasádou, pohľad odspodu dom s tehlovou fasádou v lete, vzadu, iný pohľad dom s tehlovou fasádou, detail, pohľad cez stromček
BLOG autora:

„ Články, v ktorých sa píše o tom, ako by mali veci fungovať je veľa, ale ako veci skutočne fungujú v praxi, o tom sa pokúsim písať práve tu.“

Najnovšie:
 • Projekt X - časť odovzdanie
 • Projekt X – časť odovzdanie „Projekt, ktorý rozvíril pokrízovú hladinu...

  Citáty slávnych:

  Mladosť by bola krásna doba, keby prišla až neskôr v živote.
  Charles Chaplin

  Výber vhodnej nehnuteľnosti, posúdenie projektovej dokumentácie, návrh zmien a úprav

  dom s garážou a červenou strechou, pohľad mierne zhora
  Zoberme si modelovú situáciu, s akou sa vo svojej praxi často stretávam a to s tým, že klient dospeje k dôležitému životnému rozhodnutiu kúpiť si nehnuteľnosť – rodinný dom. Keďže doteraz býva a pracuje v Bratislave, preferuje pochopiteľne túto lokalitu, z finančného hľadiska vyberá okolie Bratislavy. Začiatok procesu kúpy začína väčšinou hľadaním na internete , následne si klient vyberá niekoľko nehnuteľností (niekedy je to niekoľko desiatok nehnuteľností – lebo „čím viac, tým lepšie“) a začne obvolávať realitné kancelárie, ktoré majú vybrané nehnuteľnosti v ponuke a po rôzne dlhých dohodách o termínoch obhliadok(aby vyhovoval aj kupujúcemu, aj predávajúcemu, aj RK) začína kolotoč obhliadok. Klient-budúci kupujúci ide na obhliadku prízemného domu(typ bungalow), potom dom poschodový, podpivničený, nepodpivničený, s garážou, bez garáže, ide do satelitnej zástavby, do starej jestvujúcej zástavby v starej časti obce, ide na obhliadku domu s modernou architektúrou(nazvime napr. kocka s plochou strechou), na dom tradičný, rustikálny, vidiecky, na dom s bielou fasádou, cukríkovou(farebnou), na dom osadený na štvorcovom pozemku(napr.20x20m so záhradou za domom v dĺ.5m), obdĺžnikovom pozemku(napr.20x50m), na pozemok rohový, pozemok, ktorý ma desiatich susedov, na pozemok 4- árový, 8-árový, 12-árový , klient sa ide pozrieť na dom postavený na rovine, vo svahu, v centre obce, mimo obce a pod. - a celý tento guláš videl v Slovenskom - Chorvátskom Grobe, Rovinke -Dunajskej Lužnej, Stupave - Záhorskej Bystrici, Devíne, v Rakúsku vo Wolfstahli, Kitsee atď.,atď. To sú lokality na absolútne rôznych koncoch Bratislavy , vzdialené od seba niekoľko desiatok kilometrov, ale čo je najpodstatnejšie, klient pri nesprávnom výbere lokality nehnuteľnosti napr. voči miestu svojej práce alebo školy a krúžkov detí, môže denne stráviť aj 1-2 hod. v aute pri dopravnej špičke.
  Pri tomto guláši v hlave klienta stráca absolútne prehľad na obhliadke 15-teho domu, o čom a kde bol dom, ktorý videl pred dvomi týždňami(v poradí možno 10-ty).
  Pre zložitosť takéhoto procesu, ktorý väčšina považuje za nie zložitý, stráca klient prehľad už v začiatkoch, a kúpa nehnuteľnosti, ktorá by mala byť príjemnou udalosťou v živote človeka, sa stáva totálny stres a klient s postupujúcimi obhliadkami získava k týmto absolútny odpor a nechuť absolvovať toto ďalej.
  Na základe uvedeného je ideálne osloviť stavebného odborníka, ktorý Vám jasne pomôže utriediť si myšlienky pri výbere nehnuteľnosti, stanoviť priority, kritéria, požiadavky a v neposlednom rade je schopný reálne stavebno-technicky posúdiť každú predvybranú potenciálnu nehnuteľnosť. Odborník vie poukázať na nedostatky nehnuteľnosti, čím klient získava silnú vyjednávaciu pozíciu pri rokovaní o kúpnej cene s predávajúcim.
  Časovo efektívnejší spôsob výberu nehnuteľnosti, je spôsob, kedy Vašu predstavu o nehnuteľnosti s požadovanými kritériami predložíte odborníkovi, a ten Vám na základe jasne preferovaných kritérii vytypuje niekoľko nehnuteľností a klient ide na obhliadku napr. 3-5 nehnuteľností namiesto 30-tich.
  Ďalšia výhoda, ak si k procesu kúpy privoláte odborníka je, že Vám vie navrhnúť(načrtnúť) potenciálne zmeny aj s „reálnymi“ predbežnými finančnými nákladmi, či už po kúpe alebo ponúknuť budúci perspektívny pohľad na vybranú nehnuteľnosť( budúca dostavba, predaj v budúcnosti, spôsoby využitia do budúcnosti a pod.).
  Všetko uvedené vypovedá o tom, že oslovenie odborníka, či už pri výbere vhodnej nehnuteľnosti, stanovenie a utriedenie kritérii a predstáv klienta, posúdenie jestvujúceho stavu, návrh zmien s vyčíslením predpokladaných nákladov alebo perspektívny náhľad do budúcnosti môže klientovi ušetriť nielen finančné prostriedky, ale aj vyhnúť sa mnohým problémom a stresom, ktoré súvisia s danou témou.

  Prečítajte si ďalej:

  Toto sa nám Páči - Nepáči:

  kytice na kamennej fasáde

  Zaostrujeme na detaily:

  základy, poter, odhalená kovová mriežka

  Bezplatná poradňa:

   Ste právnická
   alebo fyzická osoba?

  Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti RODIS spol. s r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 383/1997 Zb. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďaľšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti RODIS spol. s r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja. Spoločnosť RODIS spol. s r.o. nenesie žiadnu zodpovednosť za akékoľvek vzniknuté priame, nepriame, súvisiace alebo následné škody, straty, resp. iné výdavky spojené s nepovoleným použitím časti alebo celého obsahu tohto webu.

  Copyright © 2023 RODIS spol. s r.o. Všetky práva vyhradené.

  Vyrobené spoločnosťou risorius, s.r.o.