Stavebné poradenstvo
Pomáhame a radíme.

dom s tehlovou fasádou v lete, vzadu dom s tehlovou fasádou večer, pohľad spredu pohľad na terasu so zeleňou, detail dom s tehlovou fasádou, pohľad odspodu dom s tehlovou fasádou v lete, vzadu, iný pohľad dom s tehlovou fasádou, detail, pohľad cez stromček
BLOG autora:

„ Články, v ktorých sa píše o tom, ako by mali veci fungovať je veľa, ale ako veci skutočne fungujú v praxi, o tom sa pokúsim písať práve tu.“

Najnovšie:
 • Projekt X - časť odovzdanie
 • Projekt X – časť odovzdanie „Projekt, ktorý rozvíril pokrízovú hladinu...

  Citáty slávnych:

  Životná múdrosť je dopúšťať sa v každom období života len tých omylov, ktoré sú v súlade s vekom.
  Pablo Picasso

  Poradenstvo v oblasti návrhu záhrad a záhradných stavieb a prvkov

  exteriér, záhradný kvetinový záhon, v pozadí bazén
  Aj táto oblasť sa tak ako riešenie interiérov(viď samostatné okno) v procese prípravy stavby rieši systémom „uvidí sa“ v závislosti na zostatku financií po samotnej realizácii domu. Na začiatku výstavby na realizáciu záhrad a záhradných stavieb väčšinou nie sú v rozpočte vyčlenené žiadne finančné prostriedky, čo nie je úplne v poriadku, nakoľko aj dobre alebo zle zrealizovaná záhrada sa veľkým dielom podieľa na konečnom výsledku celej výstavby rodinného domu ako takého.
  Z vlastnej skúsenosti a praxe viem, ako sú veľakrát klienti nepríjemne prekvapení z celkových finančných nákladov na záhradu , pretože záhrada nie je len tráva, stromy a kríky, ale sú to aj rôzne prístavby, prístrešky, vonkajšie krby, terénne úpravy(navážky), terasy, spevnené plochy(chodníky, parkovacie plochy), ploty, múriky, gabióny, drenáže, závlahy, studne, osvetlenie záhrad, bazény, technológie, sauny, vírivky, sklady, záhradné nábytky a pod.
  Pri samotnej výsadbe rastlín, stromov, kríkov a kvetov možno ísť svojpomocne systémom pokus-omyl/vyhynie-nevyhynie, pričom informácie získavame vlatnými skúsenosťami, cez internet alebo v literatúre a časopisoch alebo sa vyberieme cestou výberu, návrhu a realizácie profesionálom - záhradnym architektom alebo záhradníckou firmou. Dobrý návrh a dobrá realizácia záhrady má často výrazný vplyv na celkovú cenu nehnuteľnosti.

  Príklady riešenia záhrad a záhradných stavieb z vlastnej činnosti:

  Prečítajte si ďalej:

  Toto sa nám Páči - Nepáči:

  kytice na kamennej fasáde

  Zaostrujeme na detaily:

  základy, poter, odhalená kovová mriežka

  Bezplatná poradňa:

   Ste právnická
   alebo fyzická osoba?

  Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti RODIS spol. s r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 383/1997 Zb. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďaľšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti RODIS spol. s r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja. Spoločnosť RODIS spol. s r.o. nenesie žiadnu zodpovednosť za akékoľvek vzniknuté priame, nepriame, súvisiace alebo následné škody, straty, resp. iné výdavky spojené s nepovoleným použitím časti alebo celého obsahu tohto webu.

  Copyright © 2023 RODIS spol. s r.o. Všetky práva vyhradené.

  Vyrobené spoločnosťou risorius, s.r.o.