Stavebné poradenstvo
Pomáhame a radíme.

dom s tehlovou fasádou v lete, vzadu dom s tehlovou fasádou večer, pohľad spredu pohľad na terasu so zeleňou, detail dom s tehlovou fasádou, pohľad odspodu dom s tehlovou fasádou v lete, vzadu, iný pohľad dom s tehlovou fasádou, detail, pohľad cez stromček
BLOG autora:

„ Články, v ktorých sa píše o tom, ako by mali veci fungovať je veľa, ale ako veci skutočne fungujú v praxi, o tom sa pokúsim písať práve tu.“

Najnovšie:
 • Projekt X - časť odovzdanie
 • Projekt X – časť odovzdanie „Projekt, ktorý rozvíril pokrízovú hladinu...

  Citáty slávnych:

  Boj je podstata života. Kto nebojuje, nemôže ani vyhrať.
  Tomáš Baťa

  Poradenstvo v oblasti návrhu interiérov

  žltý dom s červenou sedlovou strechou
  Väčšina ľudí alebo klientov, návrh interiéru pred procesom kúpy nehnuteľnosti , pri spracovaní projektovej dokumentácie alebo na začiatku realizácie stavby nerieši, pretože sa jedná o oblasť, ktorá sa realizuje až v záverečnývh fázach výstavby a väčšinou „sa uvidí“, hlavne koľko zostane financií po dokončení výstavby, pritom rozmýšľaním nad touto témou už vo fáze prípravy samotnej realizácie je možné ušetriť podstatnú časť finančných prostriedkov s tým, že je možné vylúčiť dodatočné úpravy a prerábky, sekacie a búracie práce a pod. V procese prípravy sa dajú bez problémov navrhnúť rôzne predprípravy(elektrické rozvody, technologické rozvody a pod.) s tým, že koncové zariadenia sa dajú nainštalovať až po nejakom čase, väčšinou ak klient znovu postupne naakumuluje časť financií. V procese prípravy by mal mať klient min. základné predstavy o farebných alebo materiálových schémach(tapety, obklady stien napr.kameňom, tehlovými pásikmi, keramickými obkladmi, drevenými obkladmi a pod.). Informácie tohto charakteru je možné získať na internete alebo v rôznych knihách a časopisoch o bývaní, v prípade, že klient má záujem realizovať interiérové práce svojpomocne, čo mu pomôže zorientovať sa v rôznych štýloch zariadenia a kde si nájde „to svoje“.
  Pre klientov, ktorí majú len veľmi malú predstavu o možnom riešení interiéru, je tu služba odborníkov – najmä interiérových architektov a dizajnérov.

  Príklady riešenia interiérov z vlastnej činnosti :

  Home Staging

  HOME STAGING je na Slovensku pomerne nová služba, podstatou ktorej je príprava na rýchly a efektívny predaj alebo prenájom za čo najlepšiu predajnú cenu použitím designu, zariadenia a doplnkov v predávanej nehnuteľnosti. Táto služba si postupne získava popularitu ako u samotných majiteľov-predávajúcich, tak i u realitných maklérov, ktorí si uvedomujú, že touto službou môžu získať konkurenčnú výhodu vo forme rýchleho predaja alebo prenájmu nehnuteľnosti za čo najlepšiu predajnú cenu.

  Väčšine potencionálnych kupcov chýba predstavivosť, počas obhliadok nehnuteľností alebo na realitných serveroch kupujúci často vidia veci, ktoré majú ostať pri predaji skryté - rodinné fotografie, neporiadok a rozhádzané veci, zúfalo zariadené interiéry, neporiadok v kuchyni - špinavý riad, množstvo často špinavej obuvi v predsieni, klietky a pelechy domácich zvierat a pod. A to je parketa Home Stagera - svojim návrhom a realizáciou zariadenia a doplnkov v interiéri pripraviť nehnuteľnosť k predaju. Home Stager môže pracovať so zariadením a vybavením, ktoré sa už nachádza v byte s doplnením vhodných bytových doplnkov alebo klient môže využiť služby Home Stagera "all inclusiv", čo znamená, že kompletné zariadenie a doplnky interiéru zabezpečí sám Home Stager (ak takúto službu ponúka) a toto zariadenie Vám prenajme formou mesačného nájmu na presne stanovený čas alebo pokiaľ sa nehnuteľnosť nepredá. Cena tohto prenájmu vychádza z obstarávacej ceny použitého zariadenia a predstavuje niekoľko percent nadobúdacej ceny - väčšinou okolo 15-20% na mesiac zapožičania. V prípade, že takto zariadený priestor zapôsobí na potencionálneho kupujúceho tak silno, že má záujem nehnuteľnosť kúpiť aj so zapožičaným zariadením, klient-predávajúci po dohode s Home Stagerom Vám toto zariadenie môže za odplatu prenechať, pričom takéto cenové navýšenie si predávajúci zohľadní vo vyššej predajnej cene.

  Sila prvého dojmu z profesionálne zariadenej nehnuteľnosti prostredníctvom HOME STAGINGU je silným nástrojom, keď potencionálny kupujúci pozitívne vníma od prvej chvíle daný priestor, vie si predstaviť skutočnú veľkosť priestoru so zariadením, pomôže mu definovať priestory, ktoré by bez zariadenia nevedel identifikovať, spustí jeho kreatívne pozitívne myslenie a nehnuteľnosť vníma ako miesto, kde si dokáže predstaviť žiť natrvalo.

  Naša spoločnosť Vám ponúka svoje služby v oblasti HOME STAGINGU:
  • osobná obhliadka priestoru
  • konzultácia - predstavy a požiadavky klienta
  • spôsob realizácie
  • návrh interiéru, rozpočet
  • realizácia

  Prečítajte si ďalej:

  Toto sa nám Páči - Nepáči:

  kytice na kamennej fasáde

  Zaostrujeme na detaily:

  základy, poter, odhalená kovová mriežka

  Bezplatná poradňa:

   Ste právnická
   alebo fyzická osoba?

  Obsah tohto webu je duševným vlastníctvom spoločnosti RODIS spol. s r.o. a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 383/1997 Zb. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Obsahom webu sa rozumie grafický vzhľad - dizajn, obsahová platforma, logická štruktúra, textový i obrazový materiál a všetky ďaľšie informácie a náležitosti webu. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti RODIS spol. s r.o. je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja. Spoločnosť RODIS spol. s r.o. nenesie žiadnu zodpovednosť za akékoľvek vzniknuté priame, nepriame, súvisiace alebo následné škody, straty, resp. iné výdavky spojené s nepovoleným použitím časti alebo celého obsahu tohto webu.

  Copyright © 2023 RODIS spol. s r.o. Všetky práva vyhradené.

  Vyrobené spoločnosťou risorius, s.r.o.